Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac sa dočítate zde

Ako vybrať najlepšie omega 3 mastné kyseliny pre deti?

21. 1. 2021

Omega-3 sú živiny, ktoré si telo nevie samo vyrobiť. Dodávať mu ich musíme my sami, a deti ich potrebujú ešte o niečo viac. Omega 3 mastné kyseliny pre deti predstavujú palivo pre mozog, a v tomto článku sa dozviete, ako ich správne vybrať.

Rozdiel medzi EPA a DHA

Omega 3 mastné kyseliny pre deti, ale aj dospelých môžeme rozdeliť do dvoch základných skupín. Sú to kyselina EPA, a kyselina DHA. Prospievajú nám obidve, avšak každá iným spôsobom. EPA kyselina prospieva o niečo viac nášmu srdcu a kardiovaskulárnemu systému. Využijeme ju po celý život, a rozhodne by po nej mali siahnuť ľudia v strednom veku a seniori. Oproti tomu DHA kyselina je dôležitejšia v detstve, a vlastne už aj v tehotenstve, kedy začína život dieťaťa. Prečo už tak skoro?

Vývoj mozgu začína už v maternici

Behom pár týždňov sa u plodu začína vyvíjať mozog a nervová sústava - je to tak zložitý systém, že sa musí začať tvoriť už medzi prvými orgánmi. Stavebnou hmotou mozgu je okrem iného práve kyselina DHA. A zároveň je pre neho aj výživou či palivom. Mozog, a predovšetkým kognitívne funkcie sa neprestanú vyvíjať ani v ranom detstve. Za prvé roky života sa dieťa naučí obrovské množstvo informácií, čo kladie nároky na naozaj dobrú výživu pre mozog. Omega 3 mastné kyseliny pre deti by mali teda kombinovať kyseliny EPA a DHA, ale s vyšším podielom DHA. Vhodné sú na užívanie už od 3 rokov.

Rybí tuk, ktorý deťom chutí

Ideálnym a prírodným zdrojom, ktorý obsahuje omega 3 mastné kyseliny pre deti, je rybí tuk. Ako taký by ho asi deti nechceli užívať, preto sú OmegaMarine Rybičky vychytaný produkt s ovocnou príchuťou. Navyše majú želatínový obal v tvare rybičky, ktorý sa v puse rozpustí,  alebo je možné len vymačkať obsah. Okrem toho sú Rybičky sladené prírodnou rastlinou Stévia. Skúsenosti ukazujú, že stačí malé vylepšenie ako príchuť a ľúbivý tvar, a deti nemajú žiadny problém rybí tuk užívať!

Do kedy deťom dávať omega-3?

Vlastne je dobré nikdy neprestať. Nenasýtené mastné kyseliny omega-3 potrebuje naozaj každý človek, po celý život. Pretože náš organizmus si ich sám nevyrába, a veľa Slovákov vôbec neje ryby, sú kvalitné doplnky stravy najjednoduchšie riešenie, ako si dostatok omega-3 zaistiť. Časom by sme mali iba upraviť konkrétnu kombináciu omega-3. Pre deti je to prevaha kyseliny DHA, u dospelých môže byť pomer EPA a DHA rovnaký, alebo môže mať väčší podiel kyselina EPA.


 


Rybičky balení

OmegaMarine Rybičky

Omega-3 pre celú rodinu

* platíte iba poštovné 1,95 €


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2021 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa