Omega-3 pre deti? Trend užívania rybieho tuku sa vracia!

Medzi dobré a užitočné veci v minulosti patrilo podávanie rybieho tuku deťom v školách. Jeho účinky sú jednoducho výnimočné. Predovšetkým preto, lebo rybí tuk obsahuje omega-3 pre deti v tej najprirodzenejšej forme. Hovoríte si, že vaše deti by ho určite nejedli? Potom je tento článok určený vám:

Omega-3 pre deti? Trend užívania rybieho tuku sa vracia!

Babičky a učiteľky vedeli, čo robia

Na zážitok v podobe lyžičky s rybím olejom len málokto spomína v dobrom. Jeho užívanie bolo určite utrpením aj pre rodičov, ktorí ho deťom museli dávať, no zároveň dobre vedeli, že robia užitočnú vec. Rybí olej sa pre svoje účinky konzumuje už zhruba 400 rokov. Prímorské národy, ktoré mali prístup k väčšiemu množstvu rýb, boli zdravší než ľudia žijúci v oblastiach, kde sa rýb jedno menej. Postupom času sa začas spracovávať aj samotný rybí olej. Používal sa zvonka na rany a užíval sa aj vnútorne. 

Aké sú výhody rybieho tuku? Vďaka omega-3 pre deti a vitamínu D: 

 • podieľa sa na vývoji mozgu a nervovej sústavy
 • podporuje imunitný systém
 • napomáha k udržaniu zdravého srdca
 • je nevyhnutný pre zrak

Od rybieho oleja ku kvalitným omega-3

Doba pokročila a medzitým veda prišla na to, že účinnou látkou v rybom tuku sú nenasýtené mastné kyseliny omega-3 a vitamín D. Rybí olej patrí medzi najhodnotnejšie zdroje týchto látok. 

Za najväčší benefit môžeme považovať to, že už nie je treba užívať čistý rybí olej pre deti na lyžičke. Vyrába sa v kapsliach, ktoré sú buď celkom bez zápachu, alebo dokonca s ovocnou príchuťou. Naviac môžu byť omega-3 pre deti v kapsliach obohatené o vitamíny. Keďže menšie deti majú niekedy problém užívať viac tabliet, táto kombinácia omega-3 a s vitamínmi sa naozaj oplatí. 

Prečo rastie obľúbenosť rybieho oleja pre deti? 

Práve kvôli omega-3 kyselinám. Čím viac sa javí, že ich vplyv na vývoj mozgu a nervovej sústavy, srdca a zraku je naozaj veľký. Mali by ste vedieť jednu vec: 

Omega-3 sa podieľajú na vývoji už pred narodením!

Je preto naozaj dôležité, aby na ich príjem mysleli už budúce mamičky a dojčiace ženy. Omega-3 totiž prestupujú aj do materského mlieka. Najdynamickejší vývin mozgu prebieha v rannom detstve sa tiež sa práve v tom období naučíme najviac za celý život. 
Keby ste svojim deťom mali dopĺňať jednu vec, nech je to rybí olej pre deti s cennými omega-3 a vitamínom D!

Tehotná mamička

 

OmegaMarine Rybičky balení

OmegaMarine Rybičky

Omega-3 pre celú rodinu
Vyskúšajte ZADARMO*

* platíte iba poštovné a balné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

 • {{ myComment.createdAt }}

  {{ myComment.name }}:

  {{ myComment.text }}

 • {{ comment.createdAt }}

  {{ comment.name }}:

  {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa